22 775 20 41

Nowy Dwór Mazowiecki ul. Górska 39



Technikum

Jest ich 5 do wyboru, my je dobraliśmy, ...

Więcej

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła branżowa to dobry wybór!

Więcej

B I P

Biuletyn Informacji Publicznej - udostępnianie informacji publicznej w postaci elektronicznej.

Więcej

Dziennik elektroniczny

Logowanie do dziennika elektronicznego

Więcej

W dniach 11 -22 maja b.r. 10 uczniów technikum informatycznego, 10 uczniów technikum pojazdów samochodowych, 10 uczniów technikum reklamy oraz 8 uczniów technikum budownictwa i robót wykończeniowych w budownictwie wzięło udział w projekcie o numerze 2025-1-PL01-KA121-VET-000306919 współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Akredytacji Programu Erasmus + .

Uczniowie odbywali praktyki zawodowe u włoskich pracodawców. Młodzież miała również okazję zwiedzać wiele niezwykłych miejsc i historycznych miast. Nasza niezwykła podróż szlakiem włoskich zabytków rozpoczęła się od Asyżu, gdzie uczniowie podziwiali słynna Bazylikę św. Franciszka. We Florencji, zwanej również perłą renesansu zobaczyliśmy Katedrę Santa Maria del Fiore, dzwonnicę Giotta oraz legendarne Drzwi Raju. Następnym etapem zwiedzania była Bolonia, gdzie grupa zobaczyła imponującą Bazylikę św. Petroniusza, fontannę Neptuna, historyczny pałac Palazzo dell’Archiginnasio oraz charakterystyczne Dwie Wieże, które mają tysiąc lat. Kolejnym punktem programu była wizyta w San Marino, grupa miała okazję odwiedzić jedna z najstarszych republik świata, położoną malowniczo na wzgórzach. Program dopełnił wieczorny spacer po Rimini, podczas którego grupa zobaczyła pięknie podświetlony starożytny Łuk Augusta z 27 roku p.n.e oraz pięknie podświetlony gmach opery Teatro Amintore Galii.

Wyjazd na praktyki zawodowe w ramach Erasmus + był dla wszystkich uczestników niezapomnianą lekcją historii i kultury, a zarazem doskonałą okazją do rozwinięcia zawodowych umiejętności.

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek mam dobre wiadomości! W tym roku szkolnym zmieniamy oblicze naszej biblioteki szkolnej. Komputeryzacja zbiorów w programie MOL NET+ nabiera tempa! W katalogu mamy już ponad 1000 pozycji, co oznacza, że nasze książki coraz śmielej wkraczają w świat technologii.

Serdeczne podziękowania składam panu Grzegorz Niździńskiemu za nieocenioną pomoc informatyczną oraz przygotowanie wzoru kodów kreskowych z nazwą biblioteki i logo szkoły. Dzięki temu nasze książki wyglądają teraz niemal jak produkty premium z bibliotecznego supermarketu.

Podziękowania należą się również uczniom, którzy dzielnie pomagają w naklejaniu kodów kreskowych i przy obkładaniu książek - w szczególności Aleksandrowi Miszkurce, Marii Zvoliak i Oldze Krawczak. Niektóre książki otrzymały już swoje „nowe tożsamości”, a kolejne cierpliwie czekają na swoją kolej.

Dzięki wspólnej pracy biblioteka staje się coraz nowocześniejsza, a książki są gotowe na cyfrową przyszłość.

A czy Wy jesteście gotowi na korzystanie z katalogu komputerowego? Pierwsze tytuły można już podejrzeć: Katalog Biblioteki ZSZ nr 1
Z pozdrowieniami dla całej społeczności szkolnej nauczyciel bibliotekarz Lilla Kołodziejczyk
 
Nasi Uczniowie w Muzeum Nowego Dworu Mazowieckiego
Dnia 30 kwietnia 2026 roku uczniowie klas 1 TB oraz 1 TRW wraz z paniami Agnieszką Czachowicz i Lillą Kołodziejczyk uczestniczyli w wycieczce do muzeum znajdującego się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Dworze Mazowieckim. Wizyta była realizacją vouchera otrzymanego przez szkołę za udział uczniów w konkursie na podcast historyczny w listopadzie 2025 roku.
Młodzież zwiedziła wystawę poświęconą historii miasta pt. „Dzieje Nowego Dworu Mazowieckiego”. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, postaciami oraz ciekawostkami związanymi z historią naszego miasta. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nowoczesne technologie zastosowane w muzeum, które pozwoliły uczestnikom w atrakcyjny i interaktywny sposób poznawać lokalną historię.
Na zakończenie grupa przeszła ulicami miasta. Po drodze rozmawialiśmy o zabytkach oglądanych wcześniej w muzeum, takich jak kościół parafialny pw. św. Michała Archanioła, najstarsza apteka przy ul. Tadeusza Kościuszki czy park nowodworski ufundowany przez zasłużonego aptekarza Jana Flatta. Następnie, podziwiając z wału przeciwpowodziowego widok na Narew, młodzież wróciła do szkoły.
Wycieczka była wartościową lekcją historii oraz okazją do poszerzenia wiedzy o lokalnym dziedzictwie kulturowym. Uczniowie wrócili bogatsi o nowe doświadczenia. Nasza przewodniczka po muzeum, pani Milena, obiecała przesłać zdjęcia obecnej Narwi z nałożoną na nie 30-metrową berlinką, co też zrobiła, a które zostały dołączone do relacji zdjęciowej.
koordynator Lilla Kołodziejczyk

W dniu 08 maja 2026 w naszej szkole odbyło się szkolenie firmy Mannol na temat olejów silnikowych, olejów do skrzyń biegów oraz dodatków do oleju. Prowadzący w ciekawy sposób przedstawił zagadnienia baz olejowych, wymogów specyfikacyjnych poszczególnych marek pojazdów oraz właściwego doboru produktu.

W szkoleniu uczestniczyli uczniowie klas o profilu samochodowym technikum i branżowej szkoły I stopnia. Szkolenie zorganizowane dzięki firmie INTER AUTO. Koordynator z ramienia szkoły Marcin Grzechnik.

 

 

Facebook