7 grudnia na warsztatach szkolnych odbyło się szkolenie przeprowadzone przez firmę KNAUF, w którym wzięły udział klasy technikum budowlanego. Zajęcia obejmowały część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej uczniowie zapoznali się z historią powstania oraz asortymentem suchej zabudowy firmy KNAUF. Prowadzący szkolenie zaznajomił naszych uczniów z rodzajami płyt gipsowo- kartonowych, cementowych czy gipsowo- włóknowych, systemami suchej zabudowy oraz sposobami ich montażu. Filmy instruktażowe i prezentacje multimedialne dodatkowo urozmaiciły szkolenie oraz zainteresowały uczniów tą tematyką. W części praktycznej uczniowie wykonali sufit podwieszany o konstrukcji krzyżowej.