W sobotę, 7 września 2024 roku 23 uczniów z klas 2 TI, 2 TR, 3 TI, 3 TS i 4 TB oraz kilku nauczycieli wraz z panią wicedyrektor Mariolą Sech-Radomską wzięło udział w akcji Narodowego Czytania.

Akcja została zapoczątkowana w 2012 roku lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza z inicjatywy ówczesnego prezydenta PR. Jej celem jest oczywiście animacja czytelnictwa, ale przede wszystkim propagowanie znajomości literatury narodowej.

Z tej okazji uczniowie wspólnie z panią Lillą Kołodziejczyk przygotowali i w sobotnie przedpołudnie przeczytali fragmenty tegorocznej lektury, czyli dramatu Juliusza Słowackiego "Kordian". Tekst został napisany w Genewie, a opublikowany anonimowo w Paryżu w 1934 roku. Pomimo upływu 190 lat od publikacji Kordiana przesłanie wciąż jest aktualne. Walka dobra ze złem nadal trwa, a o pokój trzeba wciąż zabiegać a czasami również walczyć.

Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie, godne reprezentowanie szkoły i czas wspólnie spędzony z lekturą w otoczeniu szumiących drzew. Dziękuję również pani Iwonie Nowak za wspólne czytanie z uczniami, za wsparcie paniom Marioli Sech-Radomskiej, Izabeli Dąbroś, Katarzynie Błażejewskiej i Marioli Konsalik. Do zobaczenia w przyszłym roku :)

Lilla Kołodziejczyk