Szanowni Państwo,

1 września 2024 r rozpoczęła się rekrutacja kandydatów na radnych III kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Zgłaszanie kandydatur trwa do 30 września br.

Jak zostać młodzieżowym radnym?

Kandydat na młodzieżowego radnego musi mieszkać i być uczniem szkoły na terenie województwa mazowieckiego. Zgłosić mogą się osoby, które ukończyły 13 lat i nie ukończyły 17 lat do ostatniego dnia rekrutacji (17 listopada 2024 r.).

Aby dołączyć do grona kandydatów, należy się zarejestrować na stronie mswm.pl i wypełnić zgłoszenie online. Następnie trzeba zebrać poparcie min. 50 mieszkańców województwa w formie elektronicznej listy poparcia.

Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą proces weryfikacji formalnej, będą mogli rozpocząć swoją kampanię wyborczą. Kolejnym etapem jest głosowanie online, w którym będą mogli wziąć udział mieszkańcy województwa w wieku 13-18 lat. To właśnie młodzi Mazowszanie podejmą ostateczną decyzję, kto będzie ich reprezentować w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Harmonogram rekrutacji na nową kadencję Młodzieżowego Sejmiku Województwa przedstawia się następująco:

1. od 1 września 2024 r. do 30 września 2024 r. – zgłaszanie kandydatur na radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego;
  2. od 1 października 2024 r. do 18 października 2024 r. – ocena zgłoszeń aplikacyjnych przez Wojewódzką Komisję Wyborczą Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego;
  3. od 4 listopada 2024 r. do 17 listopada 2024 r. – głosowanie w wyborach do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego;
  4. do 21 listopada 2024 r. – ogłoszenie wyników głosowania w wyborach do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Szczegółowy regulamin oraz więcej informacji można znaleźć na stronie: mswm.pl