19 kwietnia br. trzech uczniów z klas branżowych (1h i 3k) wraz z wychowawczyniami wzięło udział w konferencji "Przykłady dobrych praktyk tworzenia przestrzeni do aktywności społecznej i obywatelskiej młodych ludzi" poświęconej rozwijaniu kompetencji społecznych i obywatelskich wśród uczniów i uczennic szkół branżowych. Podczas wykładów, dyskusji oraz warsztatów szczególną uwagę zwrócono na rolę samorządności uczniowskiej. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Civis Polonus we współpracy z Warmińsko-Mazurskimi Ośrodkami Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Uczestnicy konferencji mogli zaobserwować działania uczniów z innych szkół (objętych projektem), które mogą inspirować do aktywności społecznej i obywatelskiej młodych ludzi.