W dniu 26.09.2018 w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy Omega IT Consulting na którym były obecne klasy czwarte i trzecie o profilu informatycznym. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nowościami i trendami na rynku IT. Poruszane tematy związane były z zarządzaniem infrastrukturą, bezpieczeństwem oraz outsourcingiem. Poznali również podstawy narzędzi pracy oferowanych przez Microsoft, takich jak Microsoft Azure, Microsoft SharePoint oraz Office 365 Zainteresowani uczniowie będą mogli odbyć staż w firmie i rozpocząć nową przygodę z zaawansowanymi technologiami już w maju przyszłego roku. W szerszym aspekcie omawiano bezpieczeństwo danych oraz modelowanie wydajności oraz rozbudowy bazy sprzętowej w małych i dużych firmach. Firma Omega IT Consulting podzieliła się swoim bogatym doświadczeniem i zaprezentowała nowoczesne rozwiązania które wdrażała i wdraża nadal w wielu firmach. Spotkanie pokazało uczniom jak wiele jest działów w informatyce gdzie każdy z nich może się odnaleźć jako przyszły informatyk.