Etap Okręgowej 23. edycji olimpiady „Buduj z Pasją” miał miejsce w dniu 16.03.2023 w Zespole Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii .
Do rywalizacji przystąpiło 7 dwuosobowych drużyn ze szkół z Okręgu Mazowieckiego. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3trw Magda Czarnecka oraz Mateusz Gołębiewski . Na pierwszą część przeznaczono 120 minut i w tym czasie w zespołach dwuosobowych uczniowie mieli do wykonania zadanie praktyczne. W drugiej części musieli rozwiązać test składający się z 40 zagadnień. Zakres wiedzy i umiejętności Olimpiady „Buduj z Pasją” w tej edycji obejmował wiedzę z technologii i wykonywania robót wykończeniowych
w budownictwie.
Jest to olimpiada wpisana na listę ministerialną olimpiad tematycznych. Laureaci i finaliści są zwolnieni z części teoretycznej egzaminu zawodowego.
Organizatorem głównym Olimpiady jest Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej z siedzibą w Wieluniu. Prace uczestników z wszystkich okręgów sprawdzi jedna komisja powołana przez Komitet Główny Olimpiady, dlatego też na wyniki musimy jeszcze poczekać.
Dzięki takim inicjatywom uczniowie kształcący się w zawodach branży budowlanej w Polsce mogą rozwijać swoje zawodowe pasje.