8 listopada 2022 na zaproszenie ZSZ nr.1 gościliśmy przedstawicieli firmy Cedat, przedstawiciela marki Cekol – producenta polskiej chemii budowlanej. Odbyło się szkolenie dla klas technikum robót wykończeniowych w budownictwie 2 Trw, 4 Trw oraz klas branżowych 1 stopnia - Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Szkolenie zostało podzielone na dwie części: teoretyczną, w trakcie której zapoznano uczestników z historią powstania firmy oraz szeroką ofertą produktów marki CEKOL firmy CEDAT, oraz praktyczną - uczniowie mogli obserwować wykorzystanie materiałów firmy w praktyce, po wstępnym instruktażu sami próbowali swoich sił w wykonaniu aplikacji gładzi szpachlowej. Dla uczniów najbardziej zaangażowanych były nagrody. Wspólne zdjęcie uczniów, przedstawicieli firmy Cedat marki Cekol oraz kadry pedagogicznej zakończyło szkolenie.
Koordynator szkolenia Jacek Trybuch