Dnia 3. kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły razem z pocztem sztandarowym wzięli udział w obchodach 82. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości zorganizowali: Burmistrza Miasta, Przewodniczący Rady Miejskiej, Związek Oficerów Rezerwy RP oraz Dowódca 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.
Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Maz. Po nabożeństwie zebrani wraz z przybyłymi pocztami sztandarowymi udali się do parku miejskiego gdzie uroczyście posadzony został dąb pamięci upamiętniający kolejnego bohatera z naszych stron, który został zamordowany w Katyniu.