W dniach od 19 maja do 3 czerwca 2021 roku, grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr1 odbyła zagraniczny staż zawodowy we Włoszech, w mieście Tarcento.
Projekt realizowany był w ramach programu Erasmus+. Głównym celem projektu było podniesienie umiejętności i kwalifikacji zawodowych uczniów. Ważne było również nabywanie nowych umiejętności zawodowych skorelowanych ze zdobywanymi kwalifikacjami w międzynarodowym środowisku pracy.
Nasi uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem szkoły budowlanej w Udine i uczestniczyli w zajęciach praktycznych, odwiedzili również salony samochodowe Reanualt, Dacia, serwis samochodów ciężarowych Man i kolekcje samochodów Alfa Romeo. Uczniowie również pogłębiali umiejętności związane z tworzeniem filmów reklamowych na podstawie zdjęć i doskonalili umiejętność programowania.
Wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim, więc oprócz zdobywania umiejętności zawodowych, młodzież doskonaliła język obcy. Praktyki zawodowe były też okazją do poznawania ciekawych miejsc i ludzi oraz do gromadzenia doświadczeń, które będą owocowały w przyszłości. Niezwykle miło wspominamy wycieczki do Wenecji, Werony i Triestu, które pozwoliły utrwalić wiedzę na temat historii i kultury Włoch oraz dawały możliwość rozkoszowania się smakiem kawy, regionalnych potraw i pysznych włoskich lodów.