W naszej szkole rusza innowacja pedagogiczna „Zawodowo w przyszłość”. Program realizowany będzie w technikum budownictwa, którego celem jest nauka wykonywania dokumentacji technicznej w oparciu o rozszerzony program ArCon 20 - narzędzie CAD do tworzenia projektów architektonicznych. Wsparciem objętych będzie 30 uczniów (15 dziewcząt i 15 chłopców) kształcących się w tym zawodzie. Uczniowie będą objęci szkoleniem, po którym uzyskają stosowne certyfikaty potwierdzające uzyskanie dodatkowych umiejętności zawodowych:

1. Szkolenie zewnętrzne dla dziewcząt: „OGRODOWE METAMORFOZY - WARSZTAT STYLIZACJI OGRODU”
  2. Szkolenie zewnętrzne dla chłopców: „OBSŁUGA WÓZKÓW JEZDNIOWYCH PODNOŚNIKOWYCH Z MECHANICZNYM NAPĘDEM PODNOSZENIA Z WYŁĄCZENIEM SPECJALIZOWANYCH – KATEGORIA II WJO – CZĘŚĆ TEORETYCZNA I PRAKTYCZNA”
Ponadto do nauki szkoła otrzymała pomoce i materiały do zajęć:
• mobilne stacje robocze,
• oprogramowanie CAD - ArCon20.