22 775 20 41

Nowy Dwór Mazowiecki ul. Górska 39Technikum

Jest ich 5 do wyboru, my je dobraliśmy, ...

Więcej

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła branżowa to dobry wybór!

Więcej

B I P

Biuletyn Informacji Publicznej - udostępnianie informacji publicznej w postaci elektronicznej.

Więcej

Dziennik elektroniczny

Logowanie do dziennika elektronicznego

Więcej

4. grudnia mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych uczniowie klas o kierunku samochodowym wzięli udział w pokazie ratownictwa technicznego. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia narzędzi i sprzętu używanego przez straż podczas działań przy wypadkach komunikacyjnych, następnie wskazane i omówione zostały miejsca cięcia pojazdu w celu dostania się do przedziału pasażerskiego, silnika,  bagażnika. Po treściwym wstępie, strażacy przystąpili do praktycznego wykonania wcześniej omówionych czynności. Dwóch uczniów wyraziło chęci spróbowania pracy przy cięciu pojazdu, po przebraniu w  ubranie ochronne pod nadzorem strażaków dokonali kilku cięci, dopóki starczyło im sił.

Pokaz odbył się na terenie szkoły dzięki współpracy z  OSP Nowy Dwór Mazowiecki i firmie P.P.H.U.Kamm Kamil Szymański która wypożyczyła pojazd do pokazu. 

 

Facebook