W dniach 28-29.10.2019 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie dla uczniów klas budowlanych technikum i branżowych w zakresie robót wykończeniowych. Szkolenie przeprowadzili przedstawiciele firmy Cekol- jednego z czołowych producentów mas, klejów oraz szpachli dla budownictwa. W części teoretycznej uczniowie wysłuchali informacji na temat podstawowych składników z których powstają wyroby Cekol oraz ich zastosowaniu w budownictwie. Część teoretyczna przebiegała w pomieszczeniach warsztatów budowlanych – po pokazie instruktorów, którzy pokazali mechaniczne nałożenie polimerowych gładzi na ścianie oraz sposób ich wygładzenia, uczniowie sami wykonywali te czynności. Przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w konkursie „kto najlepiej wykona gładź”. Zwycięscy otrzymali zestawy nagród. Wspólne zdjęcie uczniów, przedstawicieli Cekol oraz kadry pedagogicznej zakończyło szkolenie.