W ramach zawartych od kilku lat porozumień z uczelniami w Płocku ,Warszawie oraz Ciechanowie 20 marca 2018 r. młodzież klas budowlanych uczestniczyła w wykładach na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej według harmonogramu ustalonego przez uczelnię i nauczycieli zawodu ZSZ nr 1. Uczniowie odwiedzili laboratorium chemiczne, laboratorium materiałów budowlanych do realizacji inwestycji drogowych oraz uczestniczyli w wykładzie na temat betonów specjalnych w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej.

Szczególnie zainteresowani uczelnią byli przyszli absolwenci technikum budowlanego, którzy planują kontynuować naukę na studiach wyższych, aby uzyskać tytuł inżyniera budownictwa. Dziękujemy władzom uczelni i Paniom prodziekan za umożliwienie zwiedzenia pracowni Wydziału Inżynierii Lądowej i informacje na temat programu i możliwości dalszego studiowania po uzyskaniu tytułu technika budownictwa. Życzymy także wielu sukcesów naszym uczniom i powodzenia na egzaminach.     Więcej zdjęć  >>>