W piątek 28 kwietnia 2017 roku w naszej szkole miała miejsce szczególna uroczystość. Świadectwa ukończenia szkoły odebrali abiturienci Technikum Zawodowego im. por. W. Jakubowskiego. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Grzybowska, która podsumowała wspólnie spędzone lata szkolne, życzyła młodzieży wszelkich sukcesów w podejmowanych decyzjach życiowych i bardzo dobrych wyników z czekających ich egzaminów maturalnych. Pani Dyrektor wraz z wychowawcami klas maturalnych wręczyła absolwentom nagrody za wysokie osiągnięcia w nauce, frekwencji, sporcie, aktywną działalność pozalekcyjną i pracę w Samorządzie Szkolnym. Zdjęcia>>> Następnie uczennica klasy IIITB Sylwia Nowak w imieniu młodszych klas pożegnała maturzystów oraz przypomniała słowa filozofa Seneki Młodszego „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”. Ponadto życzyła starszym koleżankom i kolegom „połamania piór” na maturze, realizacji marzeń i odniesienia sukcesów w dorosłym życiu. W imieniu klas kończących szkołę, głos zabrała uczennica klasy IVR Weronika Kierzkowska. Do Pani Dyrektor, wychowawców i grona pedagogicznego skierowała wiele ciepłych słów. Podziękowała za trud włożony w edukację młodzieży i wsparcie, na które młodzi ludzie mogli zawsze liczyć. Uroczystość została uświetniona przez występ szkolnej grupy teatralnej, gdzie w formie kabaretu przedstawione zostały profile zawodowe naszej szkoły. Pożegnanie klas maturalnych zostało przygotowane przez uczniów klas trzecich technikum pod kierunkiem wychowawczyń: p. Iwony Nowak, p. Joanny Włodarczyk, p. Doroty Tyśnickiej.