Technicy budownictwa 26 marca 2015 r po raz kolejny uczestniczyli w okręgowych zawodach wiedzy i umiejętności budowlanych ,,BUDUJ Z PASJĄ? pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Uczniowie: Marcin Wiącek oraz Dawid Zbrzeski z klasy IVTB zajęli III miejsce w okręgu mazowieckim.

Na konkurs przyjechali uczniowie z wielu szkół budowlanych między innymi z Włocławka, Tomaszowa Mazowieckiego, Góry Kalwarii a także ze szkół budowlanych z Warszawy i regionu mazowieckiego.

Konkurs składał się z części teoretycznej - 40 pytań testowych oraz praktycznej - 120 minut.

Uczniowie w części praktycznej mieli do wykonania według wskazań w projekcie fragment tynku strukturalnego na ścianie oraz wykonać obliczenia przedmiaru i zapotrzebowanie materiałowe. Część praktyczna oceniana była przy udziale egzaminatorów oraz przedstawicieli firmy BOLIX, głównego sponsora zawodów. Oceniano dokładność w trasowaniu tynku na podstawie dokumentacji, obliczenia oraz jakość faktury tynku.

Po części pisemnej uczniowie byli na II miejscu, a po części praktycznej ostatecznie niewielką różnicą punktów zajęli III miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i finansowe ufundowane przez Kapitułę i sponsorów.

Do zawodów przygotowywali nauczyciele: Jerzy Rutkowski, Jacek Trybuch oraz egzaminator komisji konkursowych Bożena Krysiak.

Życzymy dalszych sukcesów naszym uczniom na egzaminach i w przyszłej pracy zawodowej.

autor: B.Krysiak