22 775 20 41

Nowy Dwór Mazowiecki ul. Górska 39

Informujemy, iż w roku szkolnym 2020/2021 kandydaci mają do wyboru klasy szkoły branżowej II stopnia:

/2 lata nauki/ absolwenci Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodach:

  • technik robót wykończeniowych w budownictwie
  • technik pojazdów samochodowych  

 


Technik robót wykończeniowych w budownictwie (specjalność architektura wnętrz)

kompetencje:

  • aranżacja i wystrój wnętrz w lokalach mieszkalnych i biurach z wykorzystaniem programów komputerowych (wizualizacje architektoniczne 3D);
  • wykonywanie robót montażowych , okładzinowych i wykończeniowych;
  • organizowanie i kontrolowanie robót związanych z zagospodarowaniem terenu oraz projektowanie małej architektury i ogrodu;
  • organizowanie, koordynowanie i kontrolowanie robót wykończeniowych w obiektach budowlanych;
  • sporządzanie kosztorysów na roboty wykończeniowe w budownictwie .

 

dodatkowe kompetencje :

  • uzyskanie certyfikatów potwierdzających udział w szkoleniach organizowanych przez firmy budowlane i architektoniczne. praca :

 

Absolwent kończący szkołę w kierunku Technik robót wykończeniowych w budownictwie może: kontynuować naukę na studiach wyższych, zostać pracownikiem biura projektowego, w firmach budowlanych i urzędach współpracujących ze szkołą w ramach klas patronackich, założyć własną działalność gospodarczą.

PLAN NAUCZANIA

Pracownie


Technik pojazdów samochodowych

Uczniowie w ramach kształcenia zawodowego zdobędą umiejętności w zakresie diagnostyki i napraw mechanicznych pojazdów, diagnostyki i napraw elektrycznych pojazdów, prowadzenia dokumentacji serwisu samochodowego, zarządzania małym zespołem ludzi. Istnieje możliwość odbycia pełnego kursu na prawo jazdy kategorii B. Zajęcia lekcyjne prowadzone są z wykorzystaniem najnowszych podręczników oraz prowadzona jest prenumerata pism fachowych np. autoEXPERT, AutoMotoSerwis, Informatory Techniczne BOSCH. Szkoła jako jedna z 17 w całej Polsce uczestniczy w programie Młode Kadry zorganizowanym przez firmę InterCars. Dzięki temu uczniowie naszej szkoły uczestniczą bezpłatnie w specjalistycznych szkoleniach organizowanych przez partnerów InterCars takich jak: BOSCH, OSRAM, MAHLE, Denso, Continental, Schaeffler, Castrol i innych. Zajęcia praktyczne odbywają się w nowoczesnych pracowniach na terenie szkoły. Wszystkie egzaminy zawodowe z kwalifikacji odbywają się w naszej placówce.

Absolwent kończący szkołę w kierunku technik pojazdów samochodowych może kontynuować naukę na studiach wyższych, założyć własną działalność gospodarczą, podjąć pracę w serwisie samochodowym na różnych stanowiskach (doradca serwisowy, sprzedaż części zamiennych, mechanik, elektromechanik samochodowy).

PLAN NAUCZANIA

Pracownie


 

Facebook