19 kwietnia 2026 r. uczniowie naszej szkoły razem z pocztem sztandarowym wzięli udział w obchodach 86. rocznicy zbrodni katyńskiej. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą odprawioną w kościele pw. św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim. Po nabożeństwie zebrani wraz z przybyłymi pocztami sztandarowymi udali się pod Pomnik Obrońców Ojczyzny przy ul. Warszawskiej, gdzie uroczyście posadzony został „Dąb Pamięci” poświęcony podporucznikowi rezerwy saperów Walerianowi Inocentemu Zatcheja, który został zamordowany w Katyniu. Następnym punktem uroczystości był Apel Poległych i oddanie salwy honorowej.
Uroczystość stała się okazją do refleksji i zadumy nad naszą tragiczną historią oraz momentem, który zobowiązuje nas do odpowiedzialności i troski o przyszłość naszego kraju.