Nasza delegacja ze sztandarem szkoły uczestniczyła w niedzielę 14 kwietnia 2024r w uroczystości z okazji 84. rocznicy zbrodni katyńskiej.  Pierwsza część obchodów rozpoczęła się Mszą świętą w parafii św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim,  później uroczyście wszyscy przeszli pod pomnik na początku miasta, gdzie posadzono dąb pamięci. Zaprosili nas: Burmistrz miasta Nowy Dwór Mazowiecki, Przewodniczący Rady Miejskiej, Prezes Zarządu Głównego w Warszawie Związku Oficerów Rezerwy RP, Dowódca 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.

Dnia 25 marca 2024 roku uczniowie klas technicznych jak i branżowych o profilu mechanicznym wzięli udział w multimedialnym szkoleniu na temat olejów silnikowych. Prowadzący spotkanie omówili zagadnienia dotyczące zastosowania środków smarnych, jak zasady funkcjonowania warsztatów samochodowych. Podczas szkolenia uczniowie rozwiązywali interaktywny quiz związany z omawianym tematem, dzięki któremu wyłoniono następujących zwycięzców:
  • Maciej Budnicki kl. IV TS,
  • Łukasz Zaniuk kl. IV TS
  • Kacper Mrozik kl. V TS.
Szkolenie to odbyło się w ramach Akademii Quartz, której twórcą jest firma Total Energies Polska. Gośćmi specjalnymi, a jednocześnie prowadzącymi byli Adam Klimek znany m. in. z programów TVN Turbo oraz Andrzej Husiatyński jako przedstawiciel firmy Total.
Każdy z uczniów otrzymał upominek za uczestnictwo sygnowany logiem firmy, w którym znalazł się między innymi strój na warsztat.
Podsumowaniem tego interesującego spotkania jest relacja wykonana przez organizatorów i zamieszczona w serwisie YouTube.

W dniu 5 kwietnia 2024r dla klas o profilu samochodowym odbyło się szkolenie przeprowadzone przez firmę NTN SNR. Temat szkolenia obejmował: historie i politykę jakości stosowaną w firmie; budowę, eksploatację i właściwy proces wymiany nowoczesnych łożysk tocznych znajdujących się w różnych punktach pojazdu. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali na koniec szkolenia drobne upominki.

Koordynator wydarzenia z ramienia szkoły Daniel Figurski.

Dnia 22 marca 2024 roku odbył się 2 etap XXV edycji Olimpiady Techniki Samochodowej. Nasza szkołę reprezentowało 3 uczniów z klas Technik Pojazdów Samochodowych oraz 3 uczniów z klas Mechanik Pojazdów Samochodowych.

Koordynatorzy wydarzenia w szkole: Marcin Grzechnik i Daniel Figurski.