Jak wygląda prawidłowy montaż okna, drzwi, rolety, markizy czy bramy garażowej? Na własne oczy mogli zobaczyć go wszyscy, którzy odwiedzili stoisko MONTERIADY 2018 na międzynarodowych targach BUDMA w Poznaniu .Realizowane przez cztery dni wydarzenie przyciągnęło setki uczestników, których nie tylko inicjator i Partnerzy akcji, lecz także pracujący na miejscu monterzy przekonywali, że dobry montaż jest tak samo ważny jak dobry produkt. Od 30 stycznia do 2 lutego 2018 roku w pawilonie nr 5 Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA rozbrzmiewały dźwięki wiertarek, komentarze ekspertów i głos znanego dziennikarza – Tomasza Zimocha, który zapowiadał kolejne pokazy montażów realizowanych podczas MONTERIADY.

W MONTERIADZIE 2018, poza inwestorami, fachowcami oraz reprezentantami firm, uczestniczyli również uczniowie klas patronackich „DOBRY MONTAŻ” – z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim ul.Górska 39 Państwowych Szkół Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego w Gdańsku, oraz Zespołu Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu. Uczniowie klasy 1tb i 2tb technikum budowlanego razem z nauczycielami zawodu: Ewą Malasiewicz , Bożeną Krysiak, Małgorzatą Matusiak, Jerzym Rutkowskim oraz Jackiem Trybuchem obejrzeli prezentacje montażu elementów stolarki budowlanej w systemach nowoczesnych rozwiązań techniki, aranżacje kominków w budownictwie jednorodzinnym , nowoczesne systemy deskowań ścian żelbetowych, prezentacje narzędzi stosowanych w budownictwie, wraz z oprogramowaniem komputerowym stosowanym w budownictwie. Organizatorem wyjazdu młodzieży był Związek POiD, który zapewnił uczniom dojazd i zwiedzanie targów. Dzięki MONTERIADZIE uczniowie obejrzeli na żywo, jak wygląda w praktyce montaż wyrobów, które każdy z nas posiada w swoim domu. Udział w wydarzeniu był również znakomitą okazją do bezpośrednich rozmów z ekspertami firm, którzy wyjaśniali rozmówcom wszelkie kwestie techniczne. Uczestnicy MONTERIADY 2018 mogli oglądać pokazy instalacji drzwi zewnętrznych, okien (montaż warstwowy i montaż w warstwie ocieplenia), rolet adaptacyjnych z instalacją i programowaniem silników, bramy garażowej, markizy filtrującej oraz regulacji okuć. Prezentacjom towarzyszyły skierowane do widzów konkursy, w których można było zdobyć ufundowane przez Partnerów wydarzenia gadżety. Wszystkie detale prac montażowych wyświetlane były na rozmieszczonych na całym stoisku ekranach, a relację online można było śledzić na Facebook’u „DOBRY MONTAŻ”. Partnerami MONTERIADY 2018 były firmy: AIB, Aluplast, FAKRO, GERDA, Hörmann, Klimas Wkręt -met, Lahti Pro, Porta KMI Poland, Somfy, Soudal, Stanley Black&Decker, VORNE. Patronat Merytoryczny nad wydarzeniem sprawował Instytut Techniki Budowlanej. MONTERIADA 2018 zyskała również wsparcie Patronów Medialnych – wiodących redakcji zajmujących się szeroko pojętą tematyką budowlaną.

Więcej zdjęć  >>>