22 775 20 41

Nowy Dwór Mazowiecki ul. Górska 39

Drodzy Uczniowie !

Zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej, kontynuujemy nauczanie zdalne.
Narzędziem komunikacji z nauczycielami przedmiotów oraz wychowawcą klasy jest dziennik elektroniczny, OneDrive, poczta elektroniczna oraz we wskazanych przypadkach telefon (tak jak było to w okresie od 16 marca do chwili obecnej). Waszym obowiązkiem jest regularne odbieranie wiadomości i wykonywanie zadanych prac. Prace będą sprawdzane na bieżąco dzięki wyżej wymienionym środkom komunikacji lub po powrocie do stacjonarnej pracy.
Bardzo prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa związanego z zagrożeniem epidemiologicznym w naszym kraju oraz zasad ergonomiki pracy przy komputerze.
Pomocą służy Wam również pani pedagog pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dyrekcja
Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim

Drodzy Rodzice !

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. oraz wcześniejszych wytycznych MEN w naszej placówce funkcjonuje nauczanie zdalne. Nauczyciele komunikują się z Państwa dziećmi za pomocą ustalonych sposobów (najczęściej dziennik elektroniczny, OneDrive, poczta elektroniczna oraz we wskazanych przypadkach telefonicznie). Uczniowie mają obowiązek wykonywania zadań, ćwiczeń, poleceń, projektów i innych prac wskazanych przez nauczyciela.
Zalecamy również korzystanie z platformy www.epodręczniki.pl jako dodatkowego narzędzia do edukacji zdalnej. Prace będą sprawdzane na bieżąco dzięki wyżej wymienionym środkom komunikacji z uczniami lub po ustaniu występujących utrudnień.
W przypadku pytań i wątpliwości prosimy kontaktować się z wychowawcami klas i nauczycielami danego przedmiotu. Wsparciem służy również pani pedagog pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o zachowanie zasad bezpieczeństwa związanego ze stanem epidemiologicznym w naszym kraju oraz zasad bezpiecznego korzystania
z zasobów Internetu.

Dyrekcja
Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1
W Nowym Dworze Mazowieckim

W czasie przymusowego pozostawania poza szkołą spowodowanego epidemią koronawirusa warto przypomnieć sobie czas beztroskiej zabawy studniówkowej. Tegoroczna impreza maturzystów odbyła się 31 stycznia w restauracji Finezja w Zakroczymiu. Uczniowie klas IV Tb/i oraz IV r/s bawili się wraz z dyrekcją, wychowawczyniami, nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Studniówka rozpoczęła się od zatańczenia poloneza i trwała do białego rana. 

 

Drodzy Uczniowie,

mając na uwadze decyzję Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć w szkołach, związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, proszę Was o zachowanie w tym czasie szczególnej ostrożności.
Wyjątkowo ważne jest zadbanie o higienę osobistą oraz o pozostanie w miejscu zamieszkania. Apeluję, nie korzystajcie w tym czasie z miejsc użyteczności publicznej, w których występują duże skupiska ludzi np.: centra handlowe, miejsca rozrywki, środki komunikacji, place zabaw. Zaplanowane spotkania towarzyskie odłóżcie na inny termin.
Zawieszenie zajęć w szkołach nie może być traktowane jako okres ferii. Wykorzystajcie czas wolny od zajęć w szkole do samodzielnej pracy w domu. Materiały przekazane przez nauczycieli niech służą Wam do rozwijania zainteresowań, utrwalania wiedzy, przygotowania do egzaminów. Swoją aktywność zaplanujcie racjonalnie tak, aby dawała również przestrzeń do rozwoju indywidualnych pasji.
Pamiętajcie o tym, iż koronawirus stanowi największe zagrożenie dla osób o osłabionej odporności, osób starszych, zatem zadbajcie o ograniczenie kontaktów z osobami najbardziej narażonymi. Jednocześnie, mając możliwość wykorzystania środków komunikacji elektronicznej, nie zapomnijcie zainteresować się osobami wymagającymi szczególnej troski - dziadkami, sąsiadami - w trudnym dla wszystkich czasie.
Proszę, korzystajcie tylko z wiarygodnych źródeł informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemiologicznej, pojawiających się na stronach internetowych: Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Kuratorium Oświaty w Warszawie.
Jestem przekonana, że Wasza odpowiedzialna postawa i zrozumienie, przyczynią się do ograniczenia istniejącego zagrożenia. 

Z poważaniem

Mazowiecki Kurator Oświaty
Aurelia Michałowska

Facebook