Nowy Dwór Mazowiecki ul. Górska 39

Tradycją w naszej szkole są Jasełka, które w tym roku nosiły tytuł "Bóg się rodzi w naszym sercu". Uczniowie z drobną pomocą nauczycieli - pani Karoliny Kuszyńskiej, odpowiedzialnej za piękną scenografię, oraz pana Mariusza Iwaniuka, przygotowali współczesną wersję biblijnej opowieści o narodzinach Jezusa. Wszyscy zebrani na Jasełkach mogli wspólnie zaśpiewać znane kolędy. Gościem tego niezwykłego wydarzenia był pan Wicestarosta Paweł Calak.

Uczniowie kl. 3t w dniu 11 stycznia uczestniczyli w finale okręgowym XLIX edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Turniej z roku na rok zyskuje sobie coraz większy prestiż. Jest to jeden z nielicznych konkursów przeznaczony dla uczniów Branżowych Szkół I Stopnia. Laureaci i finaliści uzyskują zwolnienie z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie z kwalifikacjach dwuliterowych (zgodne z PPKwZ z 2017 roku). Najlepsi otrzymują również cenne nagrody ufundowane przez sponsora danej kwalifikacji.

Uczniowie naszej szkoły, chcąc podkreślić wyjątkowy charakter świąt Bożego Narodzenia zorganizowali przedstawienie Jasełek Bożonarodzeniowych w zaprzyjaźnionym ze szkołą domu opieki „Marion” w Krubinie. Jasełka w wykonaniu młodzieży wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Piękny śpiew kolęd uświadomił wszystkim, że święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący uczniowie otrzymali drobny poczęstunek. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów jak i pensjonariuszy Domu Opieki dostarczając wszystkim wielu wzruszeń.