W naszej szkole gościliśmy przedstawicieli firmy Xella Polska ,w ramach autorskiego programu edukacyjnego dla szkół i uczelni technicznych – Akademia Murowania Ytong Silka. Program skierowany był do uczniów oraz nauczycieli szkół branżowych i techników o profilu budowlanym. Doradca - Instruktor Grzegorz Olszewski oraz Doradca Serwisowy Norbert Bodek przeprowadzili szkolenie dla klas I, II, III, szkoły branżowej o kierunku : monter zabudowy i robót wykończeniowych budownictwie oraz dla klas I, II, III, technikum budownictwa. Młodzież dowiedziała się o historii powstania firmy oraz nowych technologiach stosowanych przez firmę, o jej produktach i ich praktycznym zastosowaniu. W części praktycznej młodzież dowiedziała się jak przygotować zaprawę cienkowarstwową do systemu Ytong, jak układać pierwszą warstwę bloczków i kolejne warstwy, jak wygładzać nierówności oraz jak nakładać zaprawę klejową na powierzchnię płyt Multipor. W czasie pokazu murowania uczniowie mieli okazję sami zmierzyć się w sposób praktyczny z problemem murowania ścian w systemie YTONG. Na zakończenie zkolenia otrzymali od firmy drobne upominki. Udział w programie Akademia Murowania pomaga młodzieży poznać rynek budowlany oraz pogłębić swoje umiejętności, aby aktywnie wkroczyć na rynek pracy. Dziękujemy firmie XELLA POLSKA za bardzo ciekawe szkolenie i mamy nadzieję, że ponownie spotkamy się za rok.

Więcej zdjęć  >>>