18 marca 2017 r. na Wydziale SIMR Politechniki Warszawskiej odbył się II etap XVIII edycji Olimpiady Techniki Samochodowej zorganizowanej przez Redakcję „Auto Moto Serwisu” oraz Wydawnictwa Komunikacji i Łączności dla uczniów szkół o kierunku nauczania lub specjalności samochodowej – techników, zasadniczych szkół zawodowych i szkół policealnych.

Naszą szkołę reprezentowali:

• Jacek Michelis z klasy IVs
  • Marcin Kołodziejski z klasy IIIs
  • Maciej Wyrzykowski z klasy IIIs
  • Marcin Czaplicki z klasy IIc
  • Grzegorz Szpondowski z klasy IIc

Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W trakcie olimpiady będzie oceniana wiedza z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn; budowy pojazdów samochodowych; diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych; umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi; bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska. Laureatami olimpiady zostanie trzech uczniów, którzy uzyskają największą liczbę punktów po zsumowaniu wyników II i III etapu. Finaliści i laureaci będą zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego, otrzymają również nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Rywalizacja wyłoni również Samochodową Szkołę Roku – tytuł ten otrzyma szkoła, której dwaj uczniowie zdobędą łącznie największa liczbę punktów (łącznie z II i III etapu). Etap III (13 maja 2017 r.) finaliści będą musieli wykonać dwa zadania praktyczne z zakresu diagnozowania i naprawy pojazdów.