W dniu 5 kwietnia 2024r dla klas o profilu samochodowym odbyło się szkolenie przeprowadzone przez firmę NTN SNR. Temat szkolenia obejmował: historie i politykę jakości stosowaną w firmie; budowę, eksploatację i właściwy proces wymiany nowoczesnych łożysk tocznych znajdujących się w różnych punktach pojazdu. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali na koniec szkolenia drobne upominki.

Koordynator wydarzenia z ramienia szkoły Daniel Figurski.

Dnia 22 marca 2024 roku odbył się 2 etap XXV edycji Olimpiady Techniki Samochodowej. Nasza szkołę reprezentowało 3 uczniów z klas Technik Pojazdów Samochodowych oraz 3 uczniów z klas Mechanik Pojazdów Samochodowych.

Koordynatorzy wydarzenia w szkole: Marcin Grzechnik i Daniel Figurski.

W dniu 26 marca 2024 r. klasy Technikum Budowlanego: 4TB, 3TB, 3TRW oraz 2 TRW wzięły udział w szkoleniach online zorganizowanych przez izby samorządowe inżynierów budownictwa. Tematem pierwszego było webinarium polskio – szwedzkie pod tytułem „ABC działalności w sektorze budowlanym w Szwecji – szanse i ryzyka”.

Drugie szkolenie zorganizowała Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów- tematem była rola projektanta jako uczestnika procesu budowlanego. Szkolenia zaplanowała i zorganizowała mgr inż. Bożena Krysiak, uczestniczyli E. Malasiewicz oraz J. Rutkowski.

W dniu 20.03.2024r. uczniowie klas 2ck i 3k po raz kolejny udowodnili że pamiętają o ofiarach niemieckiej zbrodni na Forcie 3 Pomiechówek. Wykonali prace porządkowe związane z usuwaniem nadmiernej ilości krzaków na wałach. Następnie pan Piotr Skonieczny oprowadził uczniów po Forcie 3 i opowiedział o wydarzeniach które miały tam miejsce.