Kolejny sukces naszej koleżanki

Kajakarki znowu nie zawiodły 23.09.2014r

Zawodniczki sekcji kajakowej NOSiR-u z najlepszej strony pokazały się podczas Mistrzostw Polski w Maratonie Kajakowym.

Zawody rozgrywane były na Odrze w Opolu. Wzięły w nich udział reprezentantki sekcji kajakowej Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Juniorki, Dorota Borowska i Justyna Boniecka, wystartowały na dystansie 14,5 km w kategorii C-1. Faworytką w tym wyścigu była, utytułowana już Dorota, która od początku wysunęła się na prowadzenie. Do mety dopłynęła, zdecydowanie zwyciężając i zdobywając kolejny tytuł mistrzyni Polski w tym sezonie. Młodszej i mało doświadczonej Justynie również niewiele zabrakło, by stanąć na podium. Do końca dzielnie walczyła o brązowy medal z zawodniczką z Kresowi Białystok, jednak ostatecznie dopłynęła na czwartej pozycji.
Klaudia Szulecka, najmłodsza nowodworska kanadyjkarka, wzięła udział w wyścigu C-1 młodziczek. Musiała przepłynąć 5,6 km. Od samego startu rywalizacja była zacięta. Mimo to zawodniczce NOSiR-u udało się wywalczyć srebro.
Drugiego dnia mistrzostw płynęły dwójki oraz ponownie kanadyjki. W konkurencji C-2 wystąpiły J. Boniecka i D. Borowska, które miały do pokonania 17,5 km. Nasze zawodniczki wystartowały pewnie i szybko. Już po pierwszych 6 km uzyskały przewagę i po każdych następnych ją zwiększały. Na metę dopłynęły pierwsze, pewnie zwyciężając i zdobywając tytuł Mistrzyń Polski w maratonie kajakowym w C-2 juniorek.
W klasyfikacji medalowej klub z Nowego Dworu Maz. zajął wysoką, czwartą pozycję na 36 sklasyfikowanych drużyn.
- Na dobry występ w tych zawodach ciężko pracowaliśmy od wielu miesięcy, trenując i startując na najnowocześniejszym sprzęcie firmy Plastex - światowego lidera w produkcji kajaków wyczynowych. Firma Plastex wspiera nasze kanadyjkarki, użyczając sprzęt treningowy i startowy ? podkreśla Mariusz Szałkowski, trener sekcji kajakowej NOSiR-u.