Z inicjatywy B. Krysiak odwiedziliśmy 23 kwietnia 2024r. zakład prefabrykacji elementów z betonu Betpref sp. z o.o.

Zakład prefabrykacji żelbetowych Betpref Sp. z.o.o. , znajdujący się w Toruniu przy ul. Wapienniczej, specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości prefabrykatów betonowych oraz lekkich i ciężkich konstrukcji stalowych. O skali produkcji stanowi np. wyprodukowanie w wyrobach około 2000 m3 betonu miesięcznie.

Klasy 3TB, 3TRW, 4TB oraz 4TRW pod opieką kadry budowlanej B. Krysiak, E. Malasiewicz, M. Matusiak i J. Rutkowskiego, po przybyciu do zakładu wzięły najpierw udział w prezentacji w biurze siedziby firmy. Prezentacja ciekawie przedstawiła główne profile produkcji Betpref, podkreśliła powrót do stosowania gotowych wyrobów i elementów w budownictwie, także główne atuty stosowania gotowych wyrobów prefabrykowanych, jak szybkość realizacji prac budowlanych niezależnie od warunków pogodowych przy zachowaniu najwyższej jakości.

Wyroby tej firmy cieszą się uznaniem zarówno na rynku krajowym, jak i Unii Europejskiej.

W drugim etapie zwiedzania uczniowie zapoznali się na miejscu w halach produkcyjnych z docelowym wykonywaniem prefabrykatów. Każdy z uczestników wyposażony był oczywiście w kaski ochronne oraz kamizelki odblaskowe, z uwagi na trasę zwiedzania wśród stanowisk roboczych.

W trakcie naszych odwiedzin uczniowie obserwowali wykonywanie ciężkich konstrukcji żelbetowych do budowy konstrukcji hal szkieletowych, głównie dla sklepów wielko-powierzchniowych a także konstrukcje dźwigarów i belek do budowy wiaduktów na ciągach tras szybkiego ruchu oraz autostrad (np. trasa S19 do Białegostoku).

Zwiedziliśmy w towarzystwie kierowników produkcji poszczególne wydziały zakładu: od składowisk kruszyw do produkcji mieszanki betonowej bardzo wysokich wytrzymałości, po zbrojarnię wyposażoną w nowoczesne wydajne maszyny do obróbki stali zbrojeniowej poprzez hale produkcji gotowej elementów i wyrobów. Poznaliśmy systemy form do produkcji elementów, odwiedziliśmy plac składowy elementów gotowych do wywózki na budowy do montażu gotowych budowli i budynków. Osobną produkcją jest prefabrykacja ścian do budowy budynków wielomieszkaniowych w systemie deweloperskim.

Bardzo gorąco dziękujemy kierownictwu Prefbet za miłe przyjęcie, za potraktowanie naszych uczniów jak partnerów do specjalistycznych rozmów i ciekawie przekazaną wiedzę, szczególnie mgr inż. Karolowi Głowackiemu. Na koniec dowiedzieliśmy się, że Prefbet chętnie przyjmuje na praktyki i staże uczniów, studentów oraz absolwentów szkół budowlanych, a także oferuje fachowcom pracę.

Dzięki ładnej pogodzie udało nam się też odwiedzić starówkę toruńską.

18 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim w szkolnych Warsztatach Praktycznej Nauki Zawodu odbyło się szkolenie i prezentacja narzędzi branżowych firmy Milwaukee®. Nasi uczniowie z Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie mieli okazję zobaczyć i przetestować dostępne na rynku najnowocześniejsze elektronarzędzia. Przestrzegając zasad bhp i pod nadzorem nauczycieli, przetestowali elektronarzędzia - wkręcali wkręty, wycinali w drewnie, przecinali profile, przykręcali płyty g-k, heblowali drewno. Szkolenie pozwoliło uczniom zapoznać się z szeroką gamą produktów, jakimi dysponuje Milwaukee®. Chętnie korzystali z możliwości użycia narzędzi pod czujnym okiem przedstawiciela firmy. Od chwili założenia w 1924 r. Milwaukee pozostaje liderem w opracowywaniu innowacyjnych produktów. Jedną z takich kontynuowanych innowacji są dwie serie elektronarzędzi akumulatorowych M12 i M18, zaprojektowanych tak precyzyjnie, aby dostarczyć mocy, prędkości, momentu obrotowego i wytrzymałości niezbędnej do różnorodnych profesjonalnych zastosowań.

Dziękujemy za możliwość skorzystania ze szkolenia i czekamy na następne.

Szanowni Państwo,

Podczas LXVI sesji Rady Powiatu Nowodworskiego, powiatowi radni jednogłośnie podjęli uchwałę o utworzeniu Młodzieżowej Rady Powiatu Nowodworskiego oraz nadaniu jej statutu.

Młodzieżowa Rada Powiatu  w obecnym założeniu będzie składała się z 19 radnych, a jej kadencja będzie trwała 2 lata. Ma pełnić funkcję opiniotwórczą, edukacyjną i ma być głosem młodzieży powiatu nowodworskiego. Dorośli radni powiatowi będą mogli podejmować uchwały na podstawie propozycji Młodzieżowej Rady.

W dniu 10 kwietnia br. Starosta Nowodworski zarządził wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Nowodworskiego oraz powołał powiatową komisję wyborczą. Uprzejmie prosimy o wsparcie w zakresie przeprowadzenia wyborów w Państwa okręgu.

w załączeniu znajdą Państwo niezbędne materiały.

Akt prawny

Zarządzenie

Plakat

Nasza delegacja ze sztandarem szkoły uczestniczyła w niedzielę 14 kwietnia 2024r w uroczystości z okazji 84. rocznicy zbrodni katyńskiej.  Pierwsza część obchodów rozpoczęła się Mszą świętą w parafii św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim,  później uroczyście wszyscy przeszli pod pomnik na początku miasta, gdzie posadzono dąb pamięci. Zaprosili nas: Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, Przewodniczący Rady Miejskiej, Prezes Zarządu Głównego w Warszawie Związku Oficerów Rezerwy RP, Dowódca 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.