Nowy Dwór Mazowiecki ul. Górska 39

7 grudnia na warsztatach szkolnych odbyło się szkolenie przeprowadzone przez firmę KNAUF, w którym wzięły udział klasy technikum budowlanego. Zajęcia obejmowały część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej uczniowie zapoznali się z historią powstania oraz asortymentem suchej zabudowy firmy KNAUF. Prowadzący szkolenie zaznajomił naszych uczniów z rodzajami płyt gipsowo- kartonowych, cementowych czy gipsowo- włóknowych, systemami suchej zabudowy oraz sposobami ich montażu. Filmy instruktażowe i prezentacje multimedialne dodatkowo urozmaiciły szkolenie oraz zainteresowały uczniów tą tematyką. W części praktycznej uczniowie wykonali sufit podwieszany o konstrukcji krzyżowej.

W ramach współpracy z Wyższą Inżynierską Szkołą w Radomiu  uczniowie klas II , III i IV technikum budowlanego 29 listopada br. przystąpili do wojewódzkiego konkursu ,, Budownictwo -moja przyszłość ", pod patronatem Mazowieckiej Izby Inżynierów Budownictwa w Warszawie -oddział w Radomiu. Uczniowie na etapie szkolnym pisali testy z zakresu budownictwa , bhp, projektowania w budownictwie pod opieką komisji konkursowej składającej się z 4 nauczycieli zawodu.  Najlepszych 6 zawodników  weźmie udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w marcu 2019r.

Dla najlepszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej organizator konkursu przewidział następujące nagrody

• I miejsce - przyjęie na studia wraz ze zwolnieniem z opłt na I roku studiów w WISBiOP w Radomiu ,dyplom, nagrody rzeczowe,
  • II miejsce – przyjęie na studia wraz ze zwolnieniem z opłty za I rok studiów w WISBiOP w Radomiu nagrody rzeczowe, dyplom,
  • III miejsce – przyjęie na studia i zwolnienie z opłt za I semestr w WISBiOP, nagrody rzeczowe , dyplom,
  • IV-VI miejsca – nagrody rzeczowe, dyplomy.
Życzymy najlepszych wyników zawodnikom.

Klasy 2 i 3 technikum budowlanego w ramach wycieczki zawodowej odwiedziły zakład produkcji konstrukcji drewnianych „Hatek” w Pułtusku. Była to następna wycieczka z cyklicznych wycieczek zawodowych w tym zaprzyjaźnionym zakładzie. Na specjalnym pokazie młodzież zapoznała się z nowoczesnym programem do projektowania konstrukcyjnego określnych typów wiązarów drewnianych. Nasi uczniowie sami uczą się w ramach zajęć zawodowych podobnych programów, dlatego też pokaz spotkał się z wielkim zainteresowaniem. W ramach pokazu praktycznego uczniowie oglądali proces technologii łączenia płytkowego w hali produkcyjnej zakładu. Nasze odważne uczennice same, pod okiem pracownika, obsłużyły prasę do wciskania połączeń. Obejrzeliśmy także najdłuższy w Europie rynek oraz zabytki, co przy pięknej pogodzie dodatkowo umiliło nam wyjazd.

Czytaj więcej: Wycieczka klas budowlanych do firmy HATEK

Na warsztatach szkolnych odbyło się szkolenie przeprowadzone przez instruktora montażu suchej zabudowy Pana Stanisława Sobczaka przedstawiciela firmy RIGIPS. W części teoretycznej zostały przedstawione produkty firmy RIGIPS, ich zastosowanie oraz systemy suchej zabudowy. Po części teoretycznej odbyła się część praktyczna, w której uczestniczyli uczniowie klas I i II branżowej szkoły I stopnia. Stawiali oni ściankę działową, a na zakończenie zostali nagrodzeni gadżetami firmy RIGIPS. Uczniowie otrzymali kolejny zastrzyk wiedzy i umiejętności. Dziękujemy firmie RIGIPS za możliwość skorzystania ze szkolenia i czekamy na kolejne.